Кожній рибині в Україні дадуть прізвище, ім'я і по-батькові (відео)

Але зроблять це не безкоштовно, а за 40 мільйонів гривень

Вперше за чотири роки держава взялась за селекцію і зариблення річок. Держрибагенство вже розпочало пошук риборозвідних підприємств повідомляє 24 канал, інформують Патріоти україни.

У кожну рибу вживлюватимуть персональний чип, що у людському вимірі як прізвище, ім'я і по-батькові. Вводять його у спинний м'яз. За словами фахівців, це не шкодить мешканцям водоймищ.

За допомогою чипу можна ідентифікувати рибу та відстежувати, як вона розвивається. Контроль – запорука того, що мальки народяться здоровими. А отже вкладені гроші не підуть за течією. Щоб відновити популяцію, в наші водойми щороку треба запускати по 100 мільйонів рибинок.

Якщо ми один рік не зариблюємо водойму, то ми втрачаємо повернення промислового потомства на 13%. Множимо це на 4 – це майже 40% риби, – зауважила керівниця прес-служби Держрибагентства Діана Кладова.

Через недофінансування риби в прісноводних водоймах поменшало на половину. Рятувати ситуацію взялася держава. Вперше за чотири роки на зариблення з держбюжету виділили 40 мільйонів гривень. Мальків купуватимуть у приватних підприємців. Однак, ті співпрацюють неохоче. За одну рибу держава платить одну гривню. Ринкова ціна у кілька разів вища.

Якщо ціна буде такою мізерною, то ніякий товаровиробник продавати свою продукцію не буде. Це економічно не вигідно,
– сказав директор риборозвідного підприємства Леонід Гейко.

У Держрибагенстві запевняють, що цінову політику спробують переглянути. Можливо, платимуть три гривні за рибину.

За процесом селекційного відбору слідкують і науковці. За їхніми словами, мільйонних витрат на відновлення біоресурсів можна було б уникнути, якби екологи ситуацію контролювали по-справжньому, а не лише на папері.

Щоб відбулося нормальне відтворення в річках і водосховищах, необхідно прибрати два основні фактори – це браконьєрство і неконтрольовані скиди води. Тоді й не буде необхідності викидати мільйони на зариблення в таких сховищах,
– вважає науковець Білоцерківського НАУ Олександр Олежко.

Щоб закуплені мальки дійсно потрапили у водойму, а не зникли по дорозі, Держрибагенство впроваджує нову систему контролю. За два тижні до випуску у воду буде публічно оголошувати про місце і час зариблення. Кожен охочий зможе прийти і самостійно проконтролювати, куди ж пішли державні гроші.


Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кохані жінки Шевченка - від кріпачок до аристократок

вівторок, 9 березень 2021, 20:58

Були в поета і заборонені стосунки. Українці святкують Шевченківські дні. Беззаперечно, Тарас Шевченко був багатостороннім генієм! Однак часто його особистість обожествляють, відбираючи все людське. Ми ж підготували для вас текст про Шевченка-людину. Л...

"Ваша картка заблокована. Зателефонуйте за номером таким-то": Якщо отримали таке sms-повідомлення, будьте готовими, що станете жертвою

четвер, 25 травень 2017, 6:55

Єдине, що ще залишається виманити шахраям - дані вашої банківської картки. Останнім часом багатьом українцям на телефон приходять sms-повідомлення від імені банків, в яких говориться: «Ваша картка заблокована. Зателефонуйте за номером таким-то ». Зазви...