На Вінниччині збирають рідкісні весняні гриби

Сморжі - це дуже дорогий делікатес у вишуканих ресторанах

Біля селища Піщанка на Вінниччині збирають рідкісні гриби – сморжі.

"Знала, що саме у цей період є сморжі, але давно їх не збирала. Це дуже дорогий делікатес у вишуканих ресторанах. Бо сам по собі гриб ранній. Весняний. Росте тиждень, максимум до двох. Своїми смаковими характеристиками нагадує м'ясо курчати.

Вдалося назбирати невеличке відро — біля двох кілограмів. Чоловік дивився передачу про ці гриби. Вони дуже дорогі. Ще колись коштували по 500 гривень за кілограм. Ми їх звичайно не продавали. Зварили, потім обсмажили з цибулею. Вийшла літрова баночка. Будемо смакувати", - розповіла "Вінниця.info" мешканка Вінниці Наталя Васильківська, повідомляють Патріоти України.

У стравах з грибами, важливо не тільки правильно їх вибрати, а й достатньо вимочити та прокип'ятити. Краще проварити довше, ніж хоча б трохи менше.

"Не можна їсти такі, що довго пролежали без обробки. Зберігають зірвані гриби не довше доби при температурі до плюс 10 градусів. Головне — не класти в поліетиленові пакетики, — каже столичний гастроентеролог Марина Пишнюк. — Туди не проходить повітря і не випаровується волога. Через це утворюються шкідливі речовини".


Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кохані жінки Шевченка - від кріпачок до аристократок

вівторок, 9 березень 2021, 20:58

Були в поета і заборонені стосунки. Українці святкують Шевченківські дні. Беззаперечно, Тарас Шевченко був багатостороннім генієм! Однак часто його особистість обожествляють, відбираючи все людське. Ми ж підготували для вас текст про Шевченка-людину. Л...

"Ваша картка заблокована. Зателефонуйте за номером таким-то": Якщо отримали таке sms-повідомлення, будьте готовими, що станете жертвою

четвер, 25 травень 2017, 6:55

Єдине, що ще залишається виманити шахраям - дані вашої банківської картки. Останнім часом багатьом українцям на телефон приходять sms-повідомлення від імені банків, в яких говориться: «Ваша картка заблокована. Зателефонуйте за номером таким-то ». Зазви...