НАБУ підібралося до НБУ (відео)

Артем Ситник розповів про одну з найгучніших подій в історії бюро - обшуки в Нацбанку і все пов'язане з ними

Національне антикорупційне бюро України розслідує справу виведення комерційними банками мільярдів гривень за кордон. Ці кошти вони отримали від Нацбанку як кредити рефінансування. НАБУ вже провело обшуки в НБУ, де цій процесуальній дії не пручалися, а павпаки - надали всі документи. Нині чекають відповіді на запити з-за кордону. Також опитають майже все керівництво Нацбанку, аби з'ясувати законність виведення коштів за межі України та можливу причетність топ-менеджерів регулятора до цього.

Про це в прямому ефірі програми ТСН.Тиждень розповів директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситникповідомляють Патріоти України.

– , яким досі керує людина з особливою довірою президента. То що шукаєте? Про які можливі збитки йдеться? Скільки осіб фігурують у розслідуванні?

– Чесно кажучи, не переконаний, що це перший раз проводяться обшуки в цій установі. І не можу стверджувати, що це найгучніша справа, яка розслідується НАБУ. У той же самий час хотів би пояснити, оскільки дуже багато запитів із цих процесуальних дій. У нас уже кілька місяців розслідується кримінальне провадження, де фігурує керівництво Національного банку України і воно пов'язане з витрачанням коштів, виділених ряду комерційних банків на рефінансування, і законність витрачання цих коштів, причетність до незаконного витрачання цих коштів є предметом розслідування цієї справи.

Що стосується самого обшуку, дійсно це процесуально був обшук, але коли ми почали проводити цю процесуальну слідчу дію, то фактично опору ніякого не було. Те, що цікаво детективам, ті документи, які ми планували вилучити, вони були добровільно віддані працівниками Національного банку. Зараз з ними працюють детективи.

Останні два тижні до розслідування долучилися працівники Національної поліції. І зараз група детективів і група працівників Національної поліції продовжують роботу у цій справі.

– Скільки людей узагалі фігурує в цій справі?

– Для того, щоб сказати точну кількість людей, які фігурують у цій справі, паралельно ще проводиться робота із витребування матеріалів із-за кордону, оскільки велика частина коштів, які видавалися як рефінансування, перераховувалася або на офшори, або в іноземні банки.

– Чи виявили зв'язки Валерії Гонтаревої та її заступниці Катерини Рожкової з російськими банками?

– Я поки що на це запитання не буду відповідати. Я предмет розслідування сказав. Тобто ми перевіряємо законність витрачання коштів рефінансування, причетність до цього процесу керівництва Національного банку України.

– Які можливі збитки?

– Це мільярди.

– Чи бачите можливість довести цю справу до кінця? Чи справді вважаєте, що при таких масштабах збитків голова Нацбанку Валерія Гонтарева могла нічого не знати? І за це відповідальні лише її заступники?

– Ні, ми зараз не говоримо про конкретних посадових осіб. Ми говоримо про те, що в будь-якому випадку такі величезні (фінансові) потоки (виведення грошей за кордон) не можуть обійтися без участі керівництва Національного банку. Тому практично все керівництво буде перевірятися на причетність до цих дій.

Нагадаємо, обшуки в Нацбанку працівники НАБУ провели 29 березня. Тоді Ситник заявив, що кримінальне провадження стосується керівництва НБУ. Керівництво регулятора співпрацювало зі слідством та надало необхідні документи.

За даними НАБУ, посадові особи НБУ діяли в інтересах третіх осіб – допомагали кільком комерційним банкам. З неофіційних джерел стало відомо, що обшуки відбувалися і в кабінеті заступника керівника Нацбанку Катерини Рожкової, а сама справа може бути пов'язана з державним рефінансуванням банку "Платинум".

"Це може бути пов'язане з персоналією Рожкової, котра могла діяти в інтересах певних фінансистів російського походження, оскільки вона в них працювала в структурах Кауфмана", - пояснив нардеп Ігор Луценко.

Втім, він також озвучив і ще одну версію – про правомірність припинення діяльності кількох комерційних банків.


Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кохані жінки Шевченка - від кріпачок до аристократок

вівторок, 9 березень 2021, 20:58

Були в поета і заборонені стосунки. Українці святкують Шевченківські дні. Беззаперечно, Тарас Шевченко був багатостороннім генієм! Однак часто його особистість обожествляють, відбираючи все людське. Ми ж підготували для вас текст про Шевченка-людину. Л...

"Ваша картка заблокована. Зателефонуйте за номером таким-то": Якщо отримали таке sms-повідомлення, будьте готовими, що станете жертвою

четвер, 25 травень 2017, 6:55

Єдине, що ще залишається виманити шахраям - дані вашої банківської картки. Останнім часом багатьом українцям на телефон приходять sms-повідомлення від імені банків, в яких говориться: «Ваша картка заблокована. Зателефонуйте за номером таким-то ». Зазви...