Начальник Генштабу ЗС України: "Я, генерал-лейтенант Муженко Віктор Миколайович, даю вам команду збивати літаки"

Про те, як віддаються накази та приймаються надважливі рішення в армії

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко розповів, що 2 березня 2014 року віддавав наказ збити літаки і вертольоти з російським десантом, які прямували до Криму для його окупації. Про це він розповів в інтерв'ю "УП", повідомляють Патріоти України.

"Наступного дня Росія відправила на Крим 8-9 транспортних літаків типу Іл-76 і до 12 вертольотів над Кримом.

На мене вийшов генерал-полковник Байдак, сказав, що не може знайти ні НГШ, ні міністра оборони – вони були на нараді. "Ми бачимо літаки, вони йдуть на гранично малих висотах, і вертольоти…що робити?"

Я кажу: "Заявка від РФ була?" – "Не було".

"Порушення повітряного простору є? Збивай".

Він відповідає: "Хто дасть команду?" - розповів Муженко.

Він зазначив, що розмова відбувалася по мобільному телефону, тому в пам'яті відповідних станцій операторів повинна зберегтися цей запис.

"Я кажу: "Я, генерал-лейтенант Муженко Віктор Миколайович, даю вам команду збивати літаки". Він говорить: "Ви не маєте права".

Дійсно, по своїх повноваженнях як заступник начГШ я не мав такого права.

Я питаю: "Хто має право?" (Я знаю, хто має, але просто у нього запитав).

Він відповідає: "Міністр, начальник Генерального штабу".

Я перепитую: "А ви?" (Він також має таке право, такі повноваження).

Він говорить: "І я".

Я кажу: "Приймайте рішення". Він відповідає: "Я таке рішення не прийму", - закінчив свою розповідь про цей епізод начальник Генштабу.


Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Ваша картка заблокована. Зателефонуйте за номером таким-то": Якщо отримали таке sms-повідомлення, будьте готовими, що станете жертвою

четвер, 25 травень 2017, 6:55

Єдине, що ще залишається виманити шахраям - дані вашої банківської картки. Останнім часом багатьом українцям на телефон приходять sms-повідомлення від імені банків, в яких говориться: «Ваша картка заблокована. Зателефонуйте за номером таким-то ». Зазви...

Боєць 72-ї окремої механізованої бригади не впав духом і робить все, щоб відновитися, виснажуючи себе фізичними вправами

четвер, 25 травень 2017, 6:40

Одну кімнату у своєму новому будинку сім`я Грищенків перетворила на тренажерний зал. Про жителя села Костянтинівка Мелітопольського району Запорізької області Олексія Грищенка, який служив у 72-й окремій механізованій бригаді і влітку 2015 року в бою б...