Олекса Шалайський: Після хорошої сварки дружба стає міцнішою

Демократія – це така штука, якій можна навчитися лише на власному досвіді

Ще з часів старших класів я ненавидів українську історію часів I-IV Універсалів. Мене заливала кров, коли читав про те, як усі ці петлюри- грушевські-скоропадські замість того, аби об'єднатися, нищили один одного, а в результаті програли всі, пише на своїй сторінці у Фейсбуці Головний редактор інтернет-ресурсу «Наші гроші» Олекса Шалайський, інформують Патріоти України.

І лиш зовсім недавно спало на думку, що насправді все тоді розвивалося правильно. Бо народ, який не мав державності, мало того, що її отримав, так ще й із навантаженням у вигляді демократії. А демократія – це така штука, якій можна навчитися лише на власному досвіді.

От Україна і вчилась. Вона все правильно тоді робила. І якби її не захопили "східні брати" – то й вивчилась би. На жаль, захопили.

Зрозуміло, що, якби ми тоді запровадили в себе диктатуру, то відбилися би від "Харківсько-московської республіки", але я не впевнений,що ця диктатура не залишилася би до цього часу. І не знаю, чи я би хотів такої України.

А тепер до Фейсбуку. Думаю, що всі ці с̶р̶а̶ч̶і̶ дискусії, які ми зараз маємо, – це добре. Це теж сегмент навчання демократії. Люди бачать, що думають інші (ботів викреслюєм), розуміють, що життя, крім чорного і білого, має ще інші відтінки. І так міліметр за міліметром суспільство рухається. А воно таки рухається. Навіть за методом – крок назад – півтора вперед.

Колись один відомий чеський дисидент сказав мені: "Знаєш, чому в Празі була революція, а в СРСР – ні? Бо ми мали багато пивбарів, і там між собою спілкувались".

Так що "сварітеся, брати мої"). У цьому є сенс. Бо після хорошої сварки дружба стає міцнішою. Гнітить, звичайно, що, як і сто років тому, в нас той самий зовнішній ворог. Але тепер ми з ним можемо помірятися навіть за демократії. Зрештою, Махно регулярно бив червоні загони.

P. S. Панове історики, яких багато серед моїх друзів – даруйте за емоцію журналіста).


Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кохані жінки Шевченка - від кріпачок до аристократок

вівторок, 9 березень 2021, 20:58

Були в поета і заборонені стосунки. Українці святкують Шевченківські дні. Беззаперечно, Тарас Шевченко був багатостороннім генієм! Однак часто його особистість обожествляють, відбираючи все людське. Ми ж підготували для вас текст про Шевченка-людину. Л...

"Ваша картка заблокована. Зателефонуйте за номером таким-то": Якщо отримали таке sms-повідомлення, будьте готовими, що станете жертвою

четвер, 25 травень 2017, 6:55

Єдине, що ще залишається виманити шахраям - дані вашої банківської картки. Останнім часом багатьом українцям на телефон приходять sms-повідомлення від імені банків, в яких говориться: «Ваша картка заблокована. Зателефонуйте за номером таким-то ». Зазви...