Семен Глузман: Чвари олігархів визначають наше сумне майбутнє

Яка є доля законопроекту «Про попередження інвалідності та систему реабілітації в Україні»

Гірко й огидно спостерігати, як чвари олігархів визначають наше сумне майбутнє. Майбутнє наших ветеранів і учасників бойових дій, розмірковує громадський діяч Семен Глузман, повідомляють Патріоти України.

Постараюся бути лаконічним. Хоча важко стримуватися, емоції переповнюють. Досить давно, більше року тому в Комітеті Верховної Ради з питань охорони здоров'я був розроблений законопроект «Про попередження інвалідності та систему реабілітації в Україні». Ініціатором створення проекту виступила депутат Ірина Сисоєнко, юрист за освітою. Одразу хочу зауважити: знайомство з пані Сисоєнко у мене винятково «поверхове», до складу групи розробників я не належав. Мій інтерес – винятково професійний: такий закон потрібен державі, потрібен громадянам України. Мабуть, ініціатива створення закону (проекту) була пов'язана з появою проблеми колишніх солдатів АТО, біженців з окупованої частини Донбасу і Криму. Мій інтерес пов'язаний з вимушеною досить частою ізоляцією цих людей у психіатричних стаціонарах. Вимушеною через нерозуміння вищими чиновниками країни простої істини: ці люди не страждають на психічні захворювання, і лише деяким з них потрібна соціальна та психологічна допомога.

Так званий посттравматичний стресовий розлад трапляється в них досить рідко, 1 випадок на 1000. Це – доведена серйозними зарубіжними дослідниками точка зору. На жаль, наші псевдофахівці дають зовсім інші, гігантські цифри. Втім, такі спекуляції вже були в постчорнобильський період. Відверто кажучи, проблема реабілітації (в широкому сенсі) повинна бути в компетенції Міністерства соціальної політики. За необхідності – з участю лікарів. Тому цілком логічним було віднесення вже готового законопроекту до компетенції Комітету Верховної Ради у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю. Тим більше, що Комітет з охорони здоров'я цей законопроект підтримав.

Що робити? Волати до їхньої совісті? Безглуздо, у цих людей немає совісті

Зрозуміло, можна продовжувати жити і без цього закону. Як живуть деякі цілком цивілізовані країни без Конституції. Але ми – все ще не цивілізована країна. І нам цей закон необхідний. Щоб виключити всілякі псевдонаукові спекуляції, які виникають у нас не тільки в медичному, але і в психологічному середовищі. Раніше перекладений англійською мовою проект я особисто послав на експертизу компетентним фахівцям у США, Литву, Велику Британію та Німеччину. І отримав позитивні відгуки. Навіть більше, відносно недавно запросив до Києва для консультацій вищий авторитет з проблем військової психіатрії та психології професора Саймона Весслі, який сьогодні є Президентом Королівського Коледжу Психіатрів Великої Британії. Його думка також було врахована при підготовці та коригуванні законопроекту.

Альтернативного документа в Україні немає. Раніше з проектом боролася одна всім відома Баба-Яга в особі нашого МОЗ. Зараз ситуація ускладнилася, цей зовсім неполітичний законопроект став жертвою гострого конфлікту між Блоком Петра Порошенка та очолюваної мером Львова Садовим Самопомочі. Пояснюю: пан Третьяков, голова Комітету у справах ветеранів, дотримується партійних інтересів БПП, а пані Сисоєнко числиться в Самопомочі.

Не приховую, багато з цих партійних діячів в обох кланах мені глибоко осоружні. Гірко й огидно спостерігати, як чвари олігархів визначають наше сумне майбутнє. Майбутнє наших ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю.

Що робити? Волати до їхньої совісті? Безглуздо, у цих людей совісті немає.

Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Коли в 1979 році до тестя прийшли з ради ветеранів і запропонували "згадати", як він воював з Брежнєвим на Малій землі, він послав ходоків на х ..., вони йому сказали, що він - м ... к

середа, 26 квітень 2017, 9:18

Унікальні спогади про ВВ війну звичайного солдата, які повідав його зять. Зараз Проводи, а попереду 9 Травня ... знову підуть натовпи ряджених клоунів з рум'янцем на всю щоку ... Мій покійний тесть був 1927 року народження. Він «встиг» повоювати два ос...

Чорнобиль: Зона відчуження - територія, де живуть рідкісні тварини та птахи

середа, 26 квітень 2017, 9:14

Без людей, полювання, риболовлі чи інших руйнацій — дика природа у Чорнобилі буяє і процвітає. Минуло три десятиліття після жахливої трагедії на Чорнобильській АЕС. Зараз науковці активно досліджують, як змінила радіація місцеву природу. Але наразі ств...