Треба вбити вірус "Насірова" майже в кожному українцеві

Корупція в країні залишається ефективним інструментом вирішення проблем і реалізації інтересів

В Україні держава поки що більше фасад і імітація: інституції й державні органи буксують і не здатні задовольнити суспільні запити. Щоб не буксували - потрібно "підмазати": корупція залишається ефективним інструментом вирішення проблем і реалізації інтересів, пише громадська активістка, волонтер, співзасновник ініціативи "Поранені SOS" Наталія Сербин, поввдомляють Патріоти України.

Ефективнішим, ніж легальні процедури.

Корупція - це не якісь винятки, відступи і порушення правил. Навпаки, це неписані правила, які сильніші за писані закони. Це устрій, який тримається не на інституціях, а на групах, кланах і прізвищах.

В Україні ж немає Генпрокуратури - є Юрій Луценко, немає Національної поліції - є Арсеній Аваков, немає Верховної Ради - є кілька олігархів, які мають слухняні фракції, немає муніципалітетів - є Садовий, Надал, Марцінків... для яких інтереси рідних бізнес-політичних кіл вищі від інтересів громад.

Так влаштована наша держава, і цей корупційний устрій не зламали навіть революції, не похитнула війна: змінилися лише прізвища його контролерів, та й то не всюди.

От наприклад.

Найпростішою базовою формою корупції є хабар. Уже народження дитини, нового громадянина України, супроводжується хабарем. А далі все по вкатаній колії: хабар в дитячому садку, школі, університеті... аж до цвинтаря. Так формується життєвий шлях українця.

Так виросли цілі покоління українців. І також те покоління, яке зробило дві революції, відчуло не на словах, що таке війна, але не в змозі побудувати ефективну некорупційну державу.

Звичка - друга натура, а корупція - це вже звичка. І кинути її важче, ніж курцю курити. Більшість людей щодня підживлюють систему корупції, навіть не усвідомлюючи цього.

- Йдуть у лікарню і несуть хабар, а потім їдуть на Майдан боротися з корупціонерами.

- Бачать по телебаченню Насірова і готові його ненавидіти, але збирають гроші на заставу для голови сільської ради, якого зловили на хабарі.

- Йдуть на вибори, продають свій голос за 200 грн, голосуючи за корупціонера, а потім нарікають, що хтось обкрадає державу.

Така наша шизофренічна реальність. Діагноз, який український народ не готовий визнати. І от недавній Насіров - це яскравий симптом цього діагнозу, відкрита форма захворювання цілої держави.

Простішу форму "синдрому Насірова" можна спостерігати в мера Франківська Руслана Марцінківа. Збудник "хвороби" інший, але недуга та сама: імітація жертви, зневага до інституції судочинства і процедури, маніпуляції з довідками, спектаклі перед журналістами, фіктивні відрядження.

Ну чим не Насіров, чим кращий? Багато франківців скаже: та він же наш, він хоч щось робить. Погоджуюсь, ми часто не готові визнати те, що зачіпає нас. Не віримо, що наш "патріотичний" мер міг таким заразитися.

Нещодавно такі ж ознаки "діагнозу Насірова" спостерігалися і в однопартійців мера, депутатів Івано-Франківської міської ради Синишина Віктора і Скиданчука Василя, які місяцями не з'являлися в суди, попри те суд таки визнав їх винними. Що зробив мер з своїми політичними побратимами, замість того, щоб "полікувати" їх, дати об'єктивну політичну оцінку? Руслан Марцінків дав їм нові посади.

Чому б ні? Професіонали. Вміють маніпулювати, підживлюють корупційний устрій держави, таким у нас зелене світло.

"Насіровщина" - це наша загальна хвороба. З нею боротися важче, ніж навіть з режимом Януковича, бо мало вийти на Майдан. Треба вбити вірус "Насірова" майже в кожному українцеві. Провести вакцинацію, яка може бути дуже болючою. Тільки тоді виросте суспільство з імунітетом від цієї хвороби. Нескоро, дуже важко, без гарантій на успіх. Але треба.

Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кохані жінки Шевченка - від кріпачок до аристократок

вівторок, 9 березень 2021, 20:58

Були в поета і заборонені стосунки. Українці святкують Шевченківські дні. Беззаперечно, Тарас Шевченко був багатостороннім генієм! Однак часто його особистість обожествляють, відбираючи все людське. Ми ж підготували для вас текст про Шевченка-людину. Л...

"Ваша картка заблокована. Зателефонуйте за номером таким-то": Якщо отримали таке sms-повідомлення, будьте готовими, що станете жертвою

четвер, 25 травень 2017, 6:55

Єдине, що ще залишається виманити шахраям - дані вашої банківської картки. Останнім часом багатьом українцям на телефон приходять sms-повідомлення від імені банків, в яких говориться: «Ваша картка заблокована. Зателефонуйте за номером таким-то ». Зазви...