Вчені синтезували перший в світі прозорий зразок нітриду кремнію, що поступається лише алмазу

Він не лише прозорий, а й витримує температуру до 1400°С

Група німецьких і японських учених з дослідницького центру DESY в Німеччині синтезували перший в світі прозорий зразок нітриду кремнію в кубічній модифікації. Цей матеріал поступається по міцності лише алмазу, але витримує набагато більш високі температури, передає "Хайтек", інформують Патріоти України.

Нитрид кремния широко используется в промышленности, например, для производства подшипников, режущих инструментов, а также частей двигателей в автомобильной и самолетостроительной индустрии. Однако при высоком давлении (более, чем в 130 раз, превышающем атмосферное) материал приобретает кубическую структуру, пишет Science Daily.

Исследователи из DESY поместили нитрид кремния под давление, в 156 раз превышающее атмосферное (15,6 гигапаскалей), а также под температуру 1800°С, и в результате получили сверхпрочный материал — первый в мире прозрачный образец нитрида кремния в кубической модификации.

«Нитрид кремния в кубической модификации — это самый прочный керамический материал в мире после алмаза и нитрида бора в кубической модификации, — говорит ведущий автор исследования Норисама Нишияма. — Но частицы бора непрозрачны, а алмаз выдерживает температуру только до 750°С. Нитрид кремния в кубической модификации прозрачен и выдерживает температуру до 1400°С».


Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кохані жінки Шевченка - від кріпачок до аристократок

вівторок, 9 березень 2021, 20:58

Були в поета і заборонені стосунки. Українці святкують Шевченківські дні. Беззаперечно, Тарас Шевченко був багатостороннім генієм! Однак часто його особистість обожествляють, відбираючи все людське. Ми ж підготували для вас текст про Шевченка-людину. Л...

"Ваша картка заблокована. Зателефонуйте за номером таким-то": Якщо отримали таке sms-повідомлення, будьте готовими, що станете жертвою

четвер, 25 травень 2017, 6:55

Єдине, що ще залишається виманити шахраям - дані вашої банківської картки. Останнім часом багатьом українцям на телефон приходять sms-повідомлення від імені банків, в яких говориться: «Ваша картка заблокована. Зателефонуйте за номером таким-то ». Зазви...