Вчені синтезували перший в світі прозорий зразок нітриду кремнію, що поступається лише алмазу

Він не лише прозорий, а й витримує температуру до 1400°С

Група німецьких і японських учених з дослідницького центру DESY в Німеччині синтезували перший в світі прозорий зразок нітриду кремнію в кубічній модифікації. Цей матеріал поступається по міцності лише алмазу, але витримує набагато більш високі температури, передає "Хайтек", інформують Патріоти України.

Нитрид кремния широко используется в промышленности, например, для производства подшипников, режущих инструментов, а также частей двигателей в автомобильной и самолетостроительной индустрии. Однако при высоком давлении (более, чем в 130 раз, превышающем атмосферное) материал приобретает кубическую структуру, пишет Science Daily.

Исследователи из DESY поместили нитрид кремния под давление, в 156 раз превышающее атмосферное (15,6 гигапаскалей), а также под температуру 1800°С, и в результате получили сверхпрочный материал — первый в мире прозрачный образец нитрида кремния в кубической модификации.

«Нитрид кремния в кубической модификации — это самый прочный керамический материал в мире после алмаза и нитрида бора в кубической модификации, — говорит ведущий автор исследования Норисама Нишияма. — Но частицы бора непрозрачны, а алмаз выдерживает температуру только до 750°С. Нитрид кремния в кубической модификации прозрачен и выдерживает температуру до 1400°С».


Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пам'ятаю, що мене змушували позувати з розкритим паспортом на відео і говорити: "Я повія". У столичному борделі не всі працювали з доброї волі

середа, 24 травень 2017, 8:10

Правоохоронці затримали двох сутенерів: Один син колишнього міліціонера, полковника у відставці, а інший - священика. У Києві та в Кропивницькому одночасно затримали кількох сутенерів. Вони обманом і тортурами змушували дівчат, які приїхали в столицю ...

"Очі у нього були абсолютно божевільні, порожні, наче він зовсім не відає, що творить" (відео)

середа, 24 травень 2017, 6:55

Цей нелюдь живе серед вас: У столиці неадекват бив не лише собаку, а й людей. Я рідко пишу пости, але не можу не поділитися шокуючою історією, яка зі мною сталася днями, написала на своїй сторінці у Фейсбуці Valerie Kondruk, інформують Патріоти України...