Вчені синтезували перший в світі прозорий зразок нітриду кремнію, що поступається лише алмазу

Він не лише прозорий, а й витримує температуру до 1400°С

Група німецьких і японських учених з дослідницького центру DESY в Німеччині синтезували перший в світі прозорий зразок нітриду кремнію в кубічній модифікації. Цей матеріал поступається по міцності лише алмазу, але витримує набагато більш високі температури, передає "Хайтек", інформують Патріоти України.

Нитрид кремния широко используется в промышленности, например, для производства подшипников, режущих инструментов, а также частей двигателей в автомобильной и самолетостроительной индустрии. Однако при высоком давлении (более, чем в 130 раз, превышающем атмосферное) материал приобретает кубическую структуру, пишет Science Daily.

Исследователи из DESY поместили нитрид кремния под давление, в 156 раз превышающее атмосферное (15,6 гигапаскалей), а также под температуру 1800°С, и в результате получили сверхпрочный материал — первый в мире прозрачный образец нитрида кремния в кубической модификации.

«Нитрид кремния в кубической модификации — это самый прочный керамический материал в мире после алмаза и нитрида бора в кубической модификации, — говорит ведущий автор исследования Норисама Нишияма. — Но частицы бора непрозрачны, а алмаз выдерживает температуру только до 750°С. Нитрид кремния в кубической модификации прозрачен и выдерживает температуру до 1400°С».


Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Журналістка спробувала заробітчанського життя на Кіпрі і залишилася із найкращими враженнями

середа, 29 березень 2017, 5:45

Кіпріотські роботодавці платять навіть більше, ніж обіцяють. Подолавши тисячі кілометрів дороги і змінивши десятки кардинально різних професій, українська журналістка Настя Кошман нарешті знайшла роботу мрії. Знайшлася вона на прекрасному острові Кіпрі...

13-річний українець підкорив Карнегі-Хол у Нью-Йорку (відео)

середа, 29 березень 2017, 5:30

Попри юний вік музикант уже має 86 нагород в українських та міжнародних конкурсах. 13-річний киянин став наймолодшим музикантом з України, що сольно виступив у Карнегі-Хол у Нью-Йорку. Рекорд України встановив Антоніо Бразильєро Джонсон, який, попри юн...